שטיחים מודרניים אין מה לעשות

שטיחים מודרניים אין מה לעשות

שטיחים מודרניים אין מה לעשות

Blog Article

"זמן האביב של חוסרו" היה שטיח פרסי עתיק עשוי משי, זהב, כסף ותכשיטים, וגודל 90 מטרים רבועים. למרבה הצער, זה נחשב יקר כל כך שהוא נגנב כשלל, נחתך ונחלק בין הכובשים כשלל.
שטיח ערימה חתוך, הנקרא גם שטיח קטיפה, נוצר כאשר חותכים את הלולאות במהלך תהליך הייצור. השטיחים המודרניים ביותר, במיוחד שטיחים מקיר לקיר, כוללים אחוז גבוה של חומר סינטטי, כמו פוליאסטר, ניילון או פוליפרופילן.
כשאתה שוכב על שטיח בבית שלך, ייתכן שאתה באמת שוכב על מיטה של עור יבש. אדם משיל על פי הערכות 1.5 מיליון פתיתי עור בכל שעה, ואלה עשויים להילכד על ידי סיבי שטיח.
במאה ה -16, במהלך הגנת הקיסרים, פותחה אמנות השטיחים בפרס ובהודו הן מבחינה טכנית והן מבחינה אמנותית, למשל בסדנאות בית משפט. בתקופה זו מקורו השטיח המפואר ביותר, אולי המפורסם ביותר בעולם,
אולי האוצר המוביל ביותר בטירת שטוקהולם הוא שטיח הציד הפרסי מסוף המאה ה -16. השטיח הזה הובא ככל הנראה לשוודיה מבית הריבונות של הולשטיין גוטורפ כחלק מהמלכה לעתיד הדוויג אליאנוראס לפני נישואיה עם קארל X גוסטב.
שני סוגים של בנייה הם הנפוצים ביותר כשמדובר בשטיחים: צמוד ואריג. מרבית השטיחים צמודים, המורכבים משורות של חוטים מנוקבים במכונה המוחזקים על ידי דבק וגיבוי, והם נמשכים בין חמש לשבע שנים. שטיחים ארוגים, לעומת זאת, ידועים באורך חייהם הארוך: 20 עד 30 שנה, ובכך הם הופכים ליקרים יותר מאופציות צמודות.
שטיחים דמויי סיסל נועדו לחקות את המראה של סיסל או סיבי צמחים אחרים ועשויים מצמר או סינטטי. שטיחים אלה הם חיקויים של זנים סיסליים אך הם רכים יותר מהדבר האמיתי, והם משחררים כתמים טוב יותר. וילטון נחשב לשטיח ארוג מוביל. הוא מיוצר על נול ג'קארד שטיחים לסלון במבצע ויכול לחתוך, לולאה, או תערובת של ערימת גזירה. שטיחים אלה בנויים היטב, מה שהופך אותם לצפופים ועמידים לאורך שנים רבות. פריז הוא שטיח חתוך עם חוטים מעוותים ומראה מרופד ומרקם.
גזירה מצולעת יכולה להיות ערימת חיתוך או לולאה או שטיח חתוך שחותך באזורים ליצירת עיצובים מגולפים; זה יכול להיות גם וריאציות צבע לאורך. מכיוון שמשטח המרקם שלו יכול להסוות סימנים וכתמים, חיתוך מצולע הוא בחירה טובה נוספת לחדרי ילדים או חללים אחרים עם עומס רב.
מראה השטיח, המרקם ואריכות חייו נקבעים גם על ידי הסיבים המשמשים ליצירתו מלכתחילה. ניתן לערוך ערימה עם סיבים טבעיים, כמו צמר, או להכין אותה עם סיבים סינתטיים כדי לחקות אפשרויות טבעיות, כמו פוליאסטר. רוב השטיחים מכילים תערובת של כמה סיבים, ולכן חשוב לציין איזה סוג אתה קונה מלכתחילה - זה יכול גם לקבוע כיצד תצטרך לנקות את השטיחים שלך.

Report this page